موسسه آموزش عالی آپادانا

دانشکده علوم انسانی
بخش مدیریت

                                                                                       بسمه تعالی

این متن برای آشنایی دانشجویان محترم موسسه آموزش عالی آپادانا با انجمن های علمی نوشته شده است.

​انجمن علمی ، سازمانی برای ترویج دادن یک رشته و یا یک حرفه علمی برپا شده است. عضویت در این انجمن ها ممکن بصورت آزاد و یا توسط ​رای گیری مستقیم از اعضا جامعه باشد. لازم به ذکر است که گاهی اوقات ممکن است انجمن علمی توسط نخبگان جامعه تعیین شوند. ​قدیمی ترین انجمن علمی دنیا در سال 1652 در آلمان با نام آکادمی علمی لیوپولدیا بنا گردید.

​انجمن علمی مدیریت با نام مدیران فردا  در تاریخ پانزدهم اردیبهشت ماه سال هزار و سیصد و نود هفت به وسیله رای گیری مستقیم از دانشجویان رشته های مدیریت (صنعتی و بازرگانی ) تشکیل گردید.

​تلاش و امید اعضای این انجمن بر آن است که فعالیت  هایی همچون برگزاری همایش توسط بهترین های این رشته ، برگزاری دوره های آموزشی​ مربوط به این رشته و برگزاری کارگاه های عملی و علمی انجام گیرد و مطابقا اخبار آن در همین سایت اعلام شود.

تعریف رشته ها :

1 - مدیریت صنعتی : این رشته در سه بعد مورد بحث است که عبارتند از بعد فنی و تکنیکی ، مالی ، رفتاری و اجتماعی . به بررسی نحوه قرار گرفتن ماشین آلات و بهره وری آن‌ها توجه دارد. توجه اساسی به واحدهای صنعتی و همچنین کارگرها و نحوه انجام کار و چالش‌های کارگری توجه دارد. هدف از این رشته تحصیلی تربیت افرادی می‌باشد که بتوانند با دیدگاهی مدیریتی سازمان‌های صنعتی را مدیریت نمایند.

2 - مدیریت بازرگانی : مدیریت بازرگانی که  سرآغاز آن کشور فرانسه می‌باشد، از دانشگاه ESCP Europe شروع شده‌است و به بحث درمورد پیرامون چگونگی کنترل سود، سرمایه، هزینه و استفادهٔ بهینه از امکانات موجود می‌پردازد. می‌توان گفت که هدف از این رشته آشنایی دقیق با وظایف اساسی سازمان‌های بازرگانی، افزایش مهارت و توانایی دانشجویان در شناخت مسائل مبتنی بر مدیریت، جمع‌آوری و تجزیه و تحلیل اطلاعات مرتبط به هر یک از این مسائل، ارزیابی راه‌حل‌های مختلف در مورد هر مسئله، تصمیم‌گیری و اجرای تصمیمات می‌باشد.

3 - مدیریت مالی : مدیریت اثربخش و کارا پول (وجوه/منابع مالی) به منظور دست یابی به اهداف سازمان را مدیریت مالی گویند. مدیریت مالی دربرگیرنده چگونگی افزایش سرمایه (تامین مالی)، و نحوه تخصیص آن است (به عنوان مثال بودجه بندی سرمایه‌ای).مدیریت مالی مدیریت منابع و مصارف به صورت کارا و اثربخش است.هدف مدیریت مالی افزایش ارزش شرکت و در نتیجه افزایش ثروت سهامداران می‌باشد.

 

​به امید موفقیت روزافزان برای دانشجویان رشته های مدیریت و آرزوی بهکامی برای تمامی اعضا انجمن

 


 • بازديد دانشجويان درس تحليل سيستم ها از كارخانه فاتح صنعت توليد كننده لوازم پالايشگاهي

  بازديد دانشجويان درس تحليل سيستم ها از كارخانه فاتح صنعت توليد كننده لوازم پالايشگاهي
  مورخ ٢٣ آذر ماه
  استاد درس: سركار خانم شهرزاد حقيقي

 • انجمن علمی

  روز یکشنبه مورخ 12 خرداد جلسه ای با حضور آقای دکتر جهرمی ( ریاست مؤسسه) و معاونین محترم و همینطور دانشجویان منتخب در انجمن علمی برگزار شد، در این جلسه به اعضا منتخب حکم انتصاب ارائه  و در خصوص زمینه های کاری انجمنها در جهت پیشرفت هرچه بهتر مؤسسه تبادل نظر شد.

 • مدیریت

  اولین نشست book review 

  در سالن اجتماعات فرهنگشهر

   توسط دکتر فیلی و دکتر ثابت برگزار شد و با استقبال خوب دانشجویان مدیریت و صنایع رو به رو شد.

 • برگزاری jornal club

  jornal club  با عنوان بررسی آخرین مقالات منتشر شده پژوهشی مدیریت با حضور آقای دکتر اردلان فیلی و آقای دکتر عباس ثابت

  تاریخ برگزاری: 23 اسفندماه 1397

  محل برگزاری : کتابخانه مؤسسه آموزش عالی آپادانا- ساختمان فرهنگشهر

 • نشست اعضای انجمن علمی رشته مدیریت

  جلسه اعضا انجمن علمی پویش ( دانشجویان مدیریت ) با حضور آقای دکتر ثابت ( مدیر گروه) و خانم دکتر زاهدی ( معاون امور اجرایی مؤسسه ) روز چهارشنبه مورخ 15 اسفندماهع برگزار گردید، در این جلسه ضمن قدردانی از فعالیتهای پیشین اعضای انجمن، در خصوص برنامه های مورد نظر بخش بحث و تبادل نظر شد.

   

  مدیر روابط عمومی مؤسسه آموزش عالی آپادانا

 • برگزاری دوره اکسل