موسسه آموزش عالی آپادانا

دانشکده علوم انسانی
بخش مدیریت

                                                                                       بسمه تعالی

این متن برای آشنایی دانشجویان محترم موسسه آموزش عالی آپادانا با انجمن های علمی نوشته شده است.

​انجمن علمی ، سازمانی برای ترویج دادن یک رشته و یا یک حرفه علمی برپا شده است. عضویت در این انجمن ها ممکن بصورت آزاد و یا توسط ​رای گیری مستقیم از اعضا جامعه باشد. لازم به ذکر است که گاهی اوقات ممکن است انجمن علمی توسط نخبگان جامعه تعیین شوند. ​قدیمی ترین انجمن علمی دنیا در سال 1652 در آلمان با نام آکادمی علمی لیوپولدیا بنا گردید.

​انجمن علمی مدیریت با نام مدیران فردا  در تاریخ پانزدهم اردیبهشت ماه سال هزار و سیصد و نود هفت به وسیله رای گیری مستقیم از دانشجویان رشته های مدیریت (صنعتی و بازرگانی ) تشکیل گردید.

​تلاش و امید اعضای این انجمن بر آن است که فعالیت  هایی همچون برگزاری همایش توسط بهترین های این رشته ، برگزاری دوره های آموزشی​ مربوط به این رشته و برگزاری کارگاه های عملی و علمی انجام گیرد و مطابقا اخبار آن در همین سایت اعلام شود.

تعریف رشته ها :

1 - مدیریت صنعتی : این رشته در سه بعد مورد بحث است که عبارتند از بعد فنی و تکنیکی ، مالی ، رفتاری و اجتماعی . به بررسی نحوه قرار گرفتن ماشین آلات و بهره وری آن‌ها توجه دارد. توجه اساسی به واحدهای صنعتی و همچنین کارگرها و نحوه انجام کار و چالش‌های کارگری توجه دارد. هدف از این رشته تحصیلی تربیت افرادی می‌باشد که بتوانند با دیدگاهی مدیریتی سازمان‌های صنعتی را مدیریت نمایند.

2 - مدیریت بازرگانی : مدیریت بازرگانی که  سرآغاز آن کشور فرانسه می‌باشد، از دانشگاه ESCP Europe شروع شده‌است و به بحث درمورد پیرامون چگونگی کنترل سود، سرمایه، هزینه و استفادهٔ بهینه از امکانات موجود می‌پردازد. می‌توان گفت که هدف از این رشته آشنایی دقیق با وظایف اساسی سازمان‌های بازرگانی، افزایش مهارت و توانایی دانشجویان در شناخت مسائل مبتنی بر مدیریت، جمع‌آوری و تجزیه و تحلیل اطلاعات مرتبط به هر یک از این مسائل، ارزیابی راه‌حل‌های مختلف در مورد هر مسئله، تصمیم‌گیری و اجرای تصمیمات می‌باشد.

3 - مدیریت مالی : مدیریت اثربخش و کارا پول (وجوه/منابع مالی) به منظور دست یابی به اهداف سازمان را مدیریت مالی گویند. مدیریت مالی دربرگیرنده چگونگی افزایش سرمایه (تامین مالی)، و نحوه تخصیص آن است (به عنوان مثال بودجه بندی سرمایه‌ای).مدیریت مالی مدیریت منابع و مصارف به صورت کارا و اثربخش است.هدف مدیریت مالی افزایش ارزش شرکت و در نتیجه افزایش ثروت سهامداران می‌باشد.

 

​به امید موفقیت روزافزان برای دانشجویان رشته های مدیریت و آرزوی بهکامی برای تمامی اعضا انجمن

 


 • انجمن علمی

  روز یکشنبه مورخ 12 خرداد جلسه ای با حضور آقای دکتر جهرمی ( ریاست مؤسسه) و معاونین محترم و همینطور دانشجویان منتخب در انجمن علمی برگزار شد، در این جلسه به اعضا منتخب حکم انتصاب ارائه  و در خصوص زمینه های کاری انجمنها در جهت پیشرفت هرچه بهتر مؤسسه تبادل نظر شد.

 • مدیریت

  اولین نشست book review 

  در سالن اجتماعات فرهنگشهر

   توسط دکتر فیلی و دکتر ثابت برگزار شد و با استقبال خوب دانشجویان مدیریت و صنایع رو به رو شد.

 • برگزاری jornal club

  jornal club  با عنوان بررسی آخرین مقالات منتشر شده پژوهشی مدیریت با حضور آقای دکتر اردلان فیلی و آقای دکتر عباس ثابت

  تاریخ برگزاری: 23 اسفندماه 1397

  محل برگزاری : کتابخانه مؤسسه آموزش عالی آپادانا- ساختمان فرهنگشهر

 • نشست اعضای انجمن علمی رشته مدیریت

  جلسه اعضا انجمن علمی پویش ( دانشجویان مدیریت ) با حضور آقای دکتر ثابت ( مدیر گروه) و خانم دکتر زاهدی ( معاون امور اجرایی مؤسسه ) روز چهارشنبه مورخ 15 اسفندماهع برگزار گردید، در این جلسه ضمن قدردانی از فعالیتهای پیشین اعضای انجمن، در خصوص برنامه های مورد نظر بخش بحث و تبادل نظر شد.

   

  مدیر روابط عمومی مؤسسه آموزش عالی آپادانا

 • برگزاری دوره اکسل